Erinevus lehekülje "Töökoormus" redaktsioonide vahel

Allikas: Ergonoomika.ee
 
1. rida: 1. rida:
'''Töökoormus''' (ingl. nii ''external load'' kui ka ''work stress'') – väliste tegurite summa, mis mõjutab töötaja füüsilist või vaimset seisundit. Ergonoomika kontekstis on tegemist [[Koormus-pinge kontseptsioon| neutraalse]] terminiga s.t. töökoormuse mõju võib olla nii positiivne kui negatiivne<ref>ISO 26800:2011 - Ergonomics: General approach, principles and concepts </ref>.
+
'''Töökoormus''' (ingl. nii ''external load'' <ref>ISO 26800:2011 - Ergonomics: General approach, principles and concepts </ref> kui ka ''work stress'' <ref>ISO 6385:2004 - Ergonomic principles in the design of work systems</ref>) – väliste tegurite summa, mis mõjutab töötaja füüsilist või vaimset seisundit. Ergonoomika kontekstis on tegemist [[Koormus-pinge kontseptsioon| neutraalse]] terminiga s.t. töökoormuse mõju võib olla nii positiivne kui negatiivne.
 +
 
 +
<references />
  
 
[[Kategooria:Mõisted]]
 
[[Kategooria:Mõisted]]

Viimane redaktsioon: 10. jaanuar 2017, kell 07:53

Töökoormus (ingl. nii external load [1] kui ka work stress [2]) – väliste tegurite summa, mis mõjutab töötaja füüsilist või vaimset seisundit. Ergonoomika kontekstis on tegemist neutraalse terminiga s.t. töökoormuse mõju võib olla nii positiivne kui negatiivne.

  1. ISO 26800:2011 - Ergonomics: General approach, principles and concepts
  2. ISO 6385:2004 - Ergonomic principles in the design of work systems